+30 2610 997890-3 University Campus 26504 Rio Achaia Mon - Fri 8.00 - 16.00. Sat-Sun CLOSED

ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΜΗ-ΓΡΑΜΜΙΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗΣ

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟΥ: Α. Μπούντης - Καθηγητής

• bountis@math.upatras.gr
Research Profile
  • ΤΙΤΛΟΣ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟΥ

ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΜΗ-ΓΡΑΜΜΙΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗΣ

• ΑΚΡΩΝΥΜΙΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟΥ
Research activities
  • Γενικά Πεδία Παρεχόμενων Υπηρεσιών

1. ΜΗ-ΓΡΑΜΜΙΚΑ ΔΥΝΑΜΙΚΑ
    2. ΣΥΣΤΗΜΑΤΑΜΗ ΓΡΑΜΜΙΚΕΣ ΔΙΑΦΟΡΙΚΕΣ ΕΞΙΣΩΣΕΙΣ
    3. ΠΟΛΥΠΛΟΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΟΝΤΕΛΟ-ΠΟΙΗΣΗ
    4. ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΣΕ ΦΥΣΙΚΕΣ, ΒΙΟΪΑΤΡΙΚΕΣ ΚΑΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ

• Παρεχόμενες Υπηρεσίες

Α. Μαθηματική έρευνα σε θέματα μη γραμμικής δυναμικής με την ενεργοποίηση των γνώσεων και της εμπειρίας πολλών μελών του Τμήματος.
    Β. Μαθηματική εκπαίδευση σε μη γραμμικά συστήματα, οργανώνοντας ειδικά μαθήματα και σεμινάρια για μεταπτυχιακούς φοιτητές.
    Γ. Τη διοργάνωση Πανελλήνιων και Διεθνών Συνεδρίων και Θερινών Σχολείων σε θέματα μη γραμμικών δυναμικών συστημάτων.
    Δ. Τον συντονισμό της ερευνητικής δραστηριότητας μέσω χρηματοδοτούμενων προγραμμάτων συνεργασίας μελών Ε.Π. του Πανεπιστημίου της Πάτρας με συναδέλφους άλλων Α.Ε.Ι. που εργάζονται σε μη γραμμικά δυναμικά συστήματα, στην Ελλάδα και το εξωτερικό.

• ISO [Σε περίπτωση που υπάρχει πιστοποίηση από το ΕΣΥΔ παρακαλούμε διευκρινίστε τον Τύπο π.χ. ISO 9001]
  • ΦΕΚ Ίδρυσης Εργαστηρίου
  • ΦΕΚ Εσωτερικού Κανονισμού Εργαστηρίου